Co warto wiedzieć o rozwoju rynku farmaceutycznego w Polsce?

Co warto wiedzieć o rozwoju rynku farmaceutycznego w Polsce?

Należy mieć świadomość, że według danych EUROSTAT rynek farmaceutyczny jest najwyższym sektorem technologicznym. Przemysł bazujący na badaniach odgrywa bardzo istotną rolę we wzroście, a także zagwarantowywaniu konkurencyjności w niezwykle szybko rozwijającej się gospodarce.

Automatyzacja pakowania

Warto wiedzieć, że kluczowa w automatyzacji pakowania jest inteligentna produkcja. Godny uwagi jest fakt, że maszyny muszą mieć możliwość nie tylko monitorowania, ale również diagnostyki w czasie rzeczywistym. Obecnie inteligentna produkcja może być realizowana na różne sposoby. Wszystko uzależnione jest oczywiście od wielkości firmy. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że znaczna poprawa jakości automatyzacji pakowania może wpłynąć na zmniejszenie ewentualnego ryzyka nieprawidłowego etykietowania produktów. Należy mieć świadomość, że automatyzacja jest niezwykle opłacalna dla branży farmaceutycznej. Umożliwia zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Należy mieć świadomość, że według danych EUROSTAT rynek farmaceutyczny jest najwyższym sektorem technologicznym

Produkcja w chmurze

Omawiana produkcja w chmurze jest zaliczana do „inteligentnej produkcji”. Ponadto jest ona ściśle związana z Przemysłem 4.0. Godny uwagi jest fakt, że przetwarzanie w chmurze doskonale zdało egzamin w serializacji farmaceutycznej. Jest to bowiem nie tylko najprostsze, ale również najbezpieczniejsze rozwiązanie służące do wymiany różnych danych między przedsiębiorstwami.

Digitalizacja

Należy zaznaczyć, że digitalizacja pozwala na wykorzystanie informacji, które są udostępniane przez różne aplikacje, systemy czy urządzenia. Możliwe jest dzięki temu poprawienie procesów operacyjnych. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że cyfryzacja nie tylko zwiększa produktywność, ale również oddziałuje na przyszłość produkcji.

Zbiór

Warto wiedzieć, że agregacja jest w najprostszym możliwym ujęciu procesem, który nie tylko kończy sterylizację, ale również przynosi ogromne korzyści praktycznie wszystkim podmiotom zaangażowanym w łańcuch dostaw. Ponadto w zależności od rodzaju produkcji możliwe jest dostosowanie różnych rozwiązań agregacji. Doskonałymi przykładami mogą być: agregacja zautomatyzowana, półautomatyczna oraz ręczna. Godny uwagi jest fakt, że obecnie wymagania związane z omawianą agregacją dotyczą tylko niektórych rynków.

Zrównoważony rozwój i recykling

Można zaobserwować, że polityka zrównoważonego rozwoju jest priorytetowa również w przypadku branży farmaceutycznej. Omawiany temat jest kluczowy przede wszystkim wtedy, gdy dochodzi do rozmów na temat opakowań farmaceutycznych. Należy zaznaczyć, że obecnie nie brakuje dobrych praktyk.

 

Back To Top